Stylizacja rzęs


Zabieg przedłużania rzęs polecany jest każdej kobiecie, aby nadać oczom i twarzy wyrazisty wygląd. Przedłużone rzęsy to wygoda i brak konieczności ich tuszowania. Efekt przedłużania rzęs potrafi utrzymywać się nawet do 5tyg. Jednak, aby stale cieszyć się rzęsami w zadowalającej kondycji i świetnym wyglądzie, uzupełnianie należy powtarzać co ok. 3-4 tyg.

Metoda ” rzęsa do rzęsy” gwarantuje bezpieczeństwo dla naszych naturalnych rzęs, nie niszczy ich. Przedłużona rzęsa wypada, gdy skończy się jej cykl życia, a w jej miejsce pojawia się nowa rzęsa. Długość życia naturalnej rzęsy wynosi około 60- 90 dni.

Wygląd przedłużonych i zagęszczonych rzęs różni się od wyglądu rzęs naturalnych pięknym i równym rzędem spojrzenia. Poza tym są wodoodporne, więc bez problemu można korzystać z kąpieli na basenie czy z sauny oczywiście min. 24h po aplikacji.

W zależności od ilości aplikowanych rzęs pierwszy zabieg trwa ok. 2-3h. Zabiegi uzupełniania trwają ok. 0,5-1,5h. Proces aplikacji rzęs jest bezbolesny i bezpieczny, odbywa się w pozycji leżącej z zamkniętymi oczami.

Rzęsy należy codziennie rozczesywać okrągłą szczoteczką do rzęs, którą klientka otrzymuje po aplikacji, aby utrzymać efekt rozdzielonych i podkręconych rzęs. Kosmetyki do demakijażu powinny być na bazie wody – należy unikać kosmetyków do demakijażu oleistych, tłustych jak kremy czy mleczka, które mogą powodować rozpuszczanie się wiązań kleju.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs:
  • choroby alergiczne oczu,
  • zapalenie spojówki,
  • całkowity brak rzęs,
  • nadpobudliwość i brak cierpliwości,
  • trichotillomania – nerwowe bezwiedne wyrywanie rzęs,
  • klaustrofobia – podczas zabiegu klientka ma zamknięte powieki na około 3 godziny więc klaustrofobia może się uwydatnić podczas tak długotrwale zamkniętych oczu


W naszej ofercie posiadamy przedłużanie rzęs metodą:

1:1 – Jak sama nazwa wskazuje, polega na przyklejaniu do każdej pojedynczej naturalnej, wcześniej odseparowanej rzęsy, jej sztucznego odpowiednika. Jest to zabieg przeznaczony dla osób, których naturalne rzęsy są dość krótkie, rzadkie, bądź proste.

2/3D – Metoda ta polega na przyklejaniu do każdej pojedynczej naturalnej, wcześniej odseparowanej rzęsy, dwóch lub trzech rzęs w zależności od potrzeby symetrii oka. Powstaje wtedy efekt minimalnego zagęszczenia.

4/6D – Metoda ta polega na przyklejaniu do pojedynczej, naturalnej, wcześniej odseparowanej rzęsy, od czterech do sześciu rzęs. Oko staje się bardziej uwydatnione i naturalnie zagęszczone. Metoda ta polecana jest osobom które posiadają dość mało naturalnych rzęs.

Doczepiane w metodach objętościowych rzęsy są dużo lżejsze i delikatniejsze niż te stosowane np. w metodzie przedłużania rzęs 1:1. Dzięki temu możliwe jest przedłużanie, ale przede wszystkim zagęszczenie rzęs u klientek, których naturalne rzęsy są cienkie, krótkie i raczej słabe. Metoda objętościowa gwarantuje piękny efekt gęstych i długich rzęs bez ich obciążania.